Oravský horolezecký duatlon

22.9.2018

(30. ročník)

 

Stretneme sa v sobotu 22.9.2018

Info pre bežcov:

zraz 8:30 pred poštou (zber vecí na odvoz do cieľa)

štart 9:30 nad Brezovcom

od 12:30  lezecká časť na Vápenke, grill&fun by Dušan M. a nekonečné veselie.

štartovné 5€

Všetko inak zostáva tradične postarom, ak by bolo veľmi, ale ozaj veľmi zlé počasie, beh sa presunie na najbližší víkend

Detailné info, propozície, gpx trate a mapky ďalej v článku:

Tradičný klubový pretek jednotlivcov, ktorý sa skladá z bežeckej (chodeckej) a lezeckej časti. Štart bežeckej časti je na lúke za vrcholom Brezovec. Beží sa snáď najkrašími hrebňmi dolnej Oravy. Trať nie je značená, beží sa ale prevažne po červenej turistickej značke smer Malatiná, Veľké Borové, Malé Borové smer kopec Kopec, pod vrcholovým stúpaním treba odbočiť z červenej značky doprava traverzom do Zuberca na modrú značku (pozri druhú mapku nižšie), cez hlavnú cestu, potok a posledné male stúpanie ponad družstvo až na zubereckú Vápenku (posledná mapka).

Dĺžka trate je cca 30 km, prevýšenie približne +1000m. Odvoz batohov a vecí na Vápenku ráno pred štartom (8:30 - 9:00) spred Pošty v Dolnom Kubíne. Občerstvenie na trati je zatiaľ individuálne v krčme v Malatinej, Veľkom a Malom Borovom, kto zablúdi tak aj v Habovke a Zuberci, prípadné zmeny dáme včas vedieť.

Do 30 min po dobehnutí nastúpi každý účastník na lezeckú časť. Lezú sa 3 cesty na čas s horným lanom. Cesty lezené v tomto ročníku bud určené priamo na mieste, obtiažnosť rádovo 4, 5 a 6 UIAA. Cesty sa lezú na rýchlosť.

Tu nájdete .gpx trate

https://uloz.to/!1DfBz8YY8qLz/behnavapenku-gpx

Tu sú mapy štandardných skratiek a kľúčových odbočiek.

Skratka nad Pokryváčom (pokiaľ je vysoká tráva a mokro, až taká skratka to nie je).

 

Organizátor:

Horolezecký klub JAMES Dolný Kubín

+421 911 511 461 – Peťo Gebura
+421 917 578 839 - Juro Laštík
web: duatlon.jamesdk.sk

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.